מודול המאמרים

מודול המאמרים

המידע בדף זה מתייחס לפלטפורמה ישנה שעבדתי איתה לפני שנים ואינו רלוונטי לוורדפרס

מדובר בפלטפורמה בשם דוטנטניוק Dotnetnuke

מודול המאמרים הוא מודול גמיש במיוחד המאפשר הצגה של מגזין אינטרנטי. במודול ניתן להציג טקסט, תמונות, סרטי וידאו ופלאש, ושילוב של סוגי תכנים שונים. המאמר שאתם קוראים כעת, למשל, מומש באמצעות מודול המאמרים, וכך גם כל המנגנון של ה Newsletters באתר.

ייחודו של המודול בכך שהוא מאפשר ניהול רשימה של יחידות תוכן שגורמים שונים ומורשים יכולים לעסוק ביצירתן (כתיבתן), אישורן לפירסום – וכמובן, בצפיה בהן.

ניתן לקבוע הרשאות ליצירת מאמרים וכתיבתם, והרשאות אחרות לאישור מאמרים לפירסום – בצורה כזו אפשר לבזר את עבודת הכתיבה ולאפשר לגורמים רבים להשתתף בה וכך לקדם את איכות וכמות התוכן באתר. זאת, כמובן, בלי לפגוע בשליטה באיכות הסופית ובאחידות, בעזרת תהליך האישור לפרסום.

המאמרים עצמם יכולים להיות משוייכים למופעים שונים של המודול המופיעים בדפים שונים באתר, ובתוך אותה יחידה – להיות מקוטלגים לקטגוריות (מדורים) שונים. חלוקה כזו למדורים מאפשרת  חיפוש ומיון – ומשמשת גם לאבחנה בין המאמרים השונים בארכיון המאמרים כפי שתוכלו לראות כאן, בצד. לדוגמא, אתר העוסק בחקלאות יוכל לפרסם מאמרים בנושא השקיה, טיפוח, צמחיה לאקלים יבש וצמחיה לאור חלקי – המאמרים ישויכו, כל אחד, למדור הרלבנטי, והצגת ארכיון המאמרים יציג אחד המדורים או יותר לפי בחירת האדמיניסטרטור, המשתמש.

מודול מאמרים באתר הועד הציבורי למניעת הריסות הר הבית

מודול המאמרים מותאם  באתר הועד הציבורי למניעת הרס העתיקות. במאמרים עצמם התמונות מוצגות בהגדלה במעבר עכבר:

תמונה מוגדלת במאמר באתר הועד הציבורי

תבנית שונה לתכלית שונה 

לכל מופע של מודול המאמרים באתר אפשר לשייך תבנית עצמאית, הקובעת את תצוגת המאמרים ופנים שונים בתפקוד שלהם.  התבנית מאפשרת שימושים מגוונים מאד במודול; כגלריית סרטי וידאו, כגלרית שמע (אודיו), כבלוג, כדף מידע הכולל קישורים להרחבת מידע ועוד.

 

גלריית וידאו באתר מקהלת אנקור

גלריית הוידאו באתר מקהלת אנקור – הסרט מוצג בלחיצה על כותרת המאמר. הסרטים מאוחסנים ב YouTube.

 גלרית וידאו באתר עמותת בני גוש עציון. ניתן להוסיף ולהוריד סרטים לפי הצורך. הסרטים נלקחים מ YUOTUBE או יורדים בזרימת וידאו משרת האתר.

גלרית וידאו באתר עמותת בני גוש עציון. ניתן להוסיף ולהוריד סרטים לפי הצורך. הסרטים נלקחים מ YUOTUBE או יורדים בזרימת וידאו משרת האתר.

 

גלריית מאמרים המוצגת לפי קטגוריות באתר טובים השניים. בכל קטגוריה רשימת מאמרים

הזנת התכנים – עורך הטקסט 

עורך הטקסט - מצב עריכה פשוט הזנת התכנים במודול המאמרים מתבצעת באמצעות עורך הטקסט של הפלטפורמה, המוצג מימין.  עורך הטקסט מאפשר ביצוע אינטואיטיבי לחלוטין של פעולות פשוטות כמו הוספה ושינוי טקסט, הוספת תמונות, קביעת טקסט או תמונות כקישורים, טיפול בטבלאות ועוד.

זוהי יחידה קבועה, המופיעה בכל המודולים המאפשרים עריכת טקסט בפלטפורמה. אחידות ממשק המשתמש מקלה על מנהל או מנהלי האתר ללמוד כיצד לתפעל את המודולים השונים.

בעורך הטקסט ניתן לעבוד במוד פשוט, המאפשר כאמור את כל הנ"ל, אך גם במוד "מקור", המאפשר הכנסת תכנים מורכבים ומתוחכמים יותר. דוגמא לכך היא הכנסת קוד Embedding לסרט השמור ב Youtube, המאפשר באמצעות פעולת העתקה והדבקה ( Cut & Paste) פשוטה להפוך את המאמר ליחידה המציגה סרט וידאו בתוך האתר שלכם.

בהזנת התכנים ניתן לקבוע גם את תוכן התמצית שתוצג ברשימת המאמרים, שיכולה אף היא לכלול תמונות וקישורים או אף להכיל סרט וידאו, אם מוכנים להקדיש לה את הגודל המתאים במסך. גודל התמצית, מספר המאמרים שיוצגו ברשימה, פילטר המאמרים ברשימה והמיון שלהם – כולם נקבעים על ידי מנהל המודול ויכולים להשתנות ממופע למופע בתוך האתר.

מבנה המאמר הבודד ואינדקס דפים

יובלון - מכתב חודשי (Newsletter) של יובלים, מבית מיתר חינוך מוזיקלי גם המבנה הפנימי של המאמר גמיש ויכול להיות מותאם לצרכים. ניתן להוסיף דפים למאמר בודד כדי להקל על הקריאה, ואפשר גם להוסיף בתחתית כל אחד מהדפים אינדקס אוטומטי המציין את הכותרות בדפים האחרים, כדי להקל על הקורא בנווט.

מימוש לדוגמא שעושה שימוש ביכולת זו הוא המכתב החודשי של יובלים, היובלון, המוצג מימין. ביובלון, כל אחד ממכתבים השבועיים הוא מאמר בודד, ובתוכו כל אחד מהמאמרים בנוי כדף נפרד. מבנה זה איפשר את הגמישות שהיתה נחוצה לעמותה בבניית המכתב ובהצגתו באתר .

הערות קוראים

מנהל המודול יכול לקבוע אם קוראי המאמרים יוכלו להוסיף הערות תגובה. ניתן לבחור בהוספת הערות על ידי קוראים מזוהים באתר בלבד, או על ידי כלל הקוראים, וניתן גם לבקר הערות לפני פרסומן. אנחנו בחרנו לאפשר הוספת הערות על ידי כולם, אחרי בקרה שלנו – אתם מוזמנים להוסיף הערות, שאלות או בקשות הבהרה – ההערות יגיעו אלינו באימייל, ואנחנו נחזור ונאשר אותן לפרסום. והכל, כמובן, באמצעות היכולות המובנות של מודול המאמרים..

דילוג לתוכן

דברו איתי